Прийом переселенців у Рівному.
Серед тих, кому потрібен прихисток, переважно пенсіонери, діти та жінки. Наступні евакуаційні потяги прибудуть у Сарненський і Вараський райони. Наразі в громадах триває пошук потенційного житла.
У чому суть
У цілому за 2024 рік Рівненщина прийняла понад 300 людей, які вимушено покинули домівки, й прибули в область евакуаційними потягами. Більшість із них розселили в Рівненському й Дубенському районах. Надалі переселенцям шукатимуть прихисток у Сарненському та Вараському.
— Для цього згадані РДА разом із територіальними громадами підшуковують місця для розселення переселенців. Це можуть бути будиночки приватного сектору, приміщення, які не використовуються тергромадами, але де можна зробити ремонт, щоб поселити туди людей і забезпечити їм гідні умови для проживання, — зазначила заступнця голови Рівненської ОВА Людмила Шатковська.
Рівненська ОВА протягом кількох років у листуванні просить керівництво в Києві передати на баланс колишній гуртожиток училища в Рокитному. Це трьохповерхове приміщення можна було б облаштувати як житло для переселенців. Водночас Володимирецький очільник Василь Ковенько зазначив, що кілька сімей зможуть поселити в гуртожитку, де вже проживають евакуйовані зі сходу люди.
Заступник Степанського селищного голови Олег Тарасюк розповів, що прийняти переселенців готовий місцевий санаторій. Наразі у громадах Сарненського і Вараського районів шукають житло, де зможуть розмістити тих, хто вимушено покинув дім.
— У нашій Рафалівській громаді вільних комунальних приміщень нема. Тому ми в бесідах з місцевими мешканцями дізнаємось, хто може продати чи надати у найм житло у приватному секторі, — поділилася заступниця Рафалівського селищного голови Марія Кутницька.
Що було раніше
СарниNews.City розповіли, як жителі села Чудель на Сарненщині підтримують земляків-військових. Серед допомоги — автомобілі, генератори, мотоцикл і безпілотники. Потреби закривають на благодійних ярмарках і зборами.