Росія провалила плани експорту електроенергії в Китай — ЗМІ

Росія провалила плани експорту електроенергії в Китай - ЗМІ

Фото: Getty Images Серед причин зменшення поставок називають високу аварійність ТЕС на Далекому Сході

Росія за 11 місяців 2023 року експортувала до Китаю на 26,6% менше електроенергії, ніж у 2022 році

Стан електромереж та перманентні аварії не дали Росії виконати плани поставок електроенергії в Китай. Про це повідомляє російське провладне видання Коммерсантъ з посиланням на статистику китайської митниці.

Росія за 11 місяців 2023 року експортувала до Китаю електроенергію в обсязі майже 3,16 млрд кВт-год -а 26,6% менше, ніж у 2022 році.

Серед причин зменшення поставок називають високу аварійність ТЕС на Далекому Сході на тлі зростання внутрішнього попиту.

У січні через аварію на ТЕЦ-1 у Хабаровську без тепла залишилися 145 об’єктів. Хабаровська ТЕЦ-1 забезпечує до 60% споживання теплової енергії в місті. У день аварії в Хабаровську було 20 градусів морозу.

За літо в російському Примор’ї сталося щонайменше шість великих аварій, коли без електроенергії залишалися кілька десятків тисяч людей. Відключення продовжилися і восени. У вересні без світла сиділи 10 000 жителів Владивостока.

У жовтні аварія в Находці знеструмила понад 2500 осіб; крім того, без електрики опинилися школи і дитячі садки.

На початку грудня через аварію без світла залишилися понад 30 000 жителів 199 багатоквартирних будинків і приватного сектора у Владивостоці.

Кілька днів потому без електрики залишился близько двох тисяч жителів Улан-Уде. Того дня температура повітря в місті була -34 градуси.

Однак Китай не єдина країна, щодо якої РФ не змогла виконати зобов’язань. Крім того, за підсумками 2023 року експорт електроенергії з Росії в інші країни може знизитися до 10 млрд кВт-год.

Як ми вже писали, КНР у вересні скоротила закупівлю нафти у всіх ключових експортерів на тлі загального зниження імпорту.

Нагадаємо, три найбільші нафтогазові компанії з Китаю внесено до списку міжнародних спонсорів війни.

Джерело

Новини Рівне