Рік, як трагічно загинув на війні Герой з Дубенщини

  Рік, як трагічно загинув на війні Герой з Дубенщини

Грудень 2022 року для 23 інженерно-позиційного полку Командування Сил підтримки Збройних Сил України став трагічним.

Ми втратили п’ятьох наших побратимів, серед яких і лейтенант Микола Кот (позивний “Дунай”), котрий пішов у засвіти рівно рік тому – 22 грудня.

Сьогодні у військовій частині побратими хвилиною мовчання вшанували пам’ять Миколи та всіх військовослужбовців, які віддали своє життя у боротьбі з ворогом. А військовий капелан відслужив панахиду на тій землі, де загинув Микола.

18 грудня 2022 року Микола, разом із побратимами, потрапив під ворожий мінометний обстріл. Сталось це поблизу населеного пункту Тоненьке, Донецької області. Тоді ж військовослужбовець отримав важке поранення в голову. Захисник, перебуваючи у шпиталі, кілька днів боровся за своє життя.

Проте 22 грудня його серце назавжди перестало битись у грудях. Але не в нашій пам’яті. У воїна залишились батьки, молода дружина та син, якому на цей час виповнився рік.

Микола, при виконанні свого службового обов’язку, зробив все, що повинен зробити командир. Він організував евакуацію своїх підлеглих. Переконавшись, що усі його хлопці евакуйовані, він в останній машині поїхав з району виконання завдань.

Він був справжнім командиром і чудовою людиною, – згадують побратими. Микола Кот внесений у “Книгу пам’яті та пошани” нашого полку.

Нагадаємо, лейтенант Микола Кот народився 16 грудня 1997 року у селі Рідкодуби, що на Рівненщині. Навчався у Стовпецькій школі, а у 2015 році продовжив навчання у коледжі сержантського складу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Сагайдачного (НАСВ).

Після закінчення коледжу був направлений на службу до 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Восени цього ж року вступив до НАСВ. Після широкомаштабного вторгнення, в кінці лютого 2022 року, його курс був достроково випущений та розподілений по частинах. Микола проходив службу на посаді командира інженерно-позиційного взводу, інженерно-позиційного батальйону.

За особисту мужність і відвагу, самовіддані дії, виявлені в захисті державних інтересів України, самовіддане виконання військового обов’язку указом Президента України №203/2023 від 7 квітня 2023 року було нагороджено лейтенанта Кота Миколу Володимировича орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Новини Рівне