Реванш Усик – Дюбуа – безглузда трата часу. Хоча не варто недооцінювати вагу та натиск Воррена, а також фактор Ф’юрі

Реванш Усик – Дюбуа – безглузда трата часу. Хоча не варто недооцінювати вагу та натиск Воррена, а також фактор Ф’юрі

Александр Усик, Даниэль Дюбуа, фото — Getty Images

Пристрасті після бою Усик – Дюбуа, який завершився достроковою перемогою українця, схоже лише розжарюються. Даніель Дюбуа, його промоутер Френк Воррен, його тренер Дон Чарльз, кілька відомих чинних боксерівта тих, хто вийшов на спортивну пенсію, говорять про необхідність реваншу британця з Олександром Усиком. Багато хто йде ще далі, стверджуючи, що у Дюбуа перемогу вкрав рефері, який порахував чистий удар у живіт Усика в п’ятому раунді за удар нижче поясом і замість відкриття рахунку дав українцю час на відновлення. Оцінити, наскільки «чистим» або «брудним» удар британця належить експертам, якщо звичайно ж Воррен втілить у життя свої наміри звернеться до WBA з проханням визнати результат бою Усик – Дюбуа як такий, що не відбувся.

Дивіться також: Усик — Дюбуа: повне відео бою

Дивно, адже досвідчений промоутер повинен розуміти: реванш із Усиком точно стане безглуздою тратою часу для Дюбуа. Так, можливо, повторний бій Усик – Дюбуа вдасться вигідно “продати”. Але навряд чи цей поєдинок має сенс зі спортивного погляду: у боксерів просто різні рівні. Спробуємо розібратися.

Читайте також: Реакція боксерської спільноти на найсурперечливіший момент бою Усик – Дюбуа. Від «чистий нокаут» до «100% удар нижче пояса»

Записки суддів

Бій Усик – Дюбуа було зупинено у дев’ятому раунді. На момент зупинки Олександр начисто перегравав британця, що, до речі, бачили і судді. Два рефері біля рингу віддали Усику сім раундів із восьми, один – шість. Іншими словами, Дюбуа в чотирьох раундах, що залишилися, потрібен був тільки нокаут, щоб розраховувати на перемогу. Зважаючи на те, як розвивався бій, шансів на це не було.

Дивіться також: Олександр Усик — Даніель Дюбуа. Відео огляд бою за 26 серпня

Статистика ударів

У кожному з восьми з половиною раундів Усик завдав більше точних ударів, ніж Дюбуа. У шести з дев’яти з половиною раундів Усик викидав більше ударів, ніж Дюбуа (до трійки «раундів британця» входить і п’ятий). Абсолютна перевага українця мала за кількістю точних влучень — 88 проти 47. У кожному раунді кількість успішних ударів Олександра була вищою, ніж у Даніеля.

Читайте також: Воррен: Ми добиватимемося, щоб WBA оголосила підсумок бою Усик — Дюбуа таким, що не відбувся

Тактика

Усик знову переграв свого опонента. Вкотре заяви, що «я знаю, як зупинити українця», залишилися просто заявами. Якщо Дюбуа робив ставку на силові удари по корпусу, він просто не доносив їх (за той злощасний у п’ятому раунді поговоримо нижче). Якщо на роботу ніг та швидкість – то у цих компонентах він почав програвати вже раунд з четвертого. Якщо на міць, то Усик спокійно справлявся з клінчами опонента, а розгонисті удари завдавали Дюбуа більше шкоди, ніж мінімальної користі – він надто швидко втрачав енергію та кисень.

Реванш Усик – Дюбуа – безглузда трата часу. Хоча не варто недооцінювати вагу та натиск Воррена, а також фактор Ф’юрі

Олександр Усик, фото – Getty Images

Навіть ударом у пах Даніель «скористатися» не зумів: українець не просто відстояв раунд, а й значно активізувався, намагаючись покарати Даніеля за витівку. Наступні кілька раундів, що пройшли під диктовку Усика, здалося, що просто «вбили» британця. А плану В, про які всі люблять говорити, у його арсеналі не було.

Форма

Усик – феномен. Але навіть знаючи це, було дивно спостерігати, як 36-річний боксер перевершує у фізичній підготовці свого 25-річного візаві. Швидкість, швидкість реакції, «рівне дихання», витривалість – у всіх цих компонентах Усик був кращим за Дюбуа. І це справді вражає.

Читайте також: Красюк: Що суперечливого? Усик нокаутував того хлопця

Характер

Дюбуа виглядав пригніченим ще на прес-заходах перед боєм. Так, у ринг Даніель виходив ніби розслабленим, але в результаті виявився затиснутий і скований. В принципі, таке трапляється з багатьма суперниками Усика. Інша річ, що почавши пропускати джеби з перших раундів, а з другого-третього – і силові удари (по-справжньому Усик «ввімкнувся» після екватора), Дюбуа просто знітився. Якщо запал у нього і був, то він швидко згас. Нокдаун і нокаут – яскраве тому свідчення. Здавалося, що ні в першому, ні в другому випадку британця не вразили, він просто здався, розуміючи безперспективність опору.

Читайте також: Дюбуа: Мене обдурили, позбавивши законної перемоги

А Усик вкотре продемонстрував волю до перемоги та силу духу. І навіть не про те, що Олександр не зламався від отриманого потужного удару в пах, а про те, як українець сміливо йшов у рубки та розміни, які вважалися саме сильною стороною Дюбуа, і спокійного перебивав британця. Ці моменти стали ще одним фактором, який зламав Даніеля.

Досвід

Склалося враження, що Усик розлютився після отриманого в пах удару. Але досить швидко взяв у себе руки, повернувся до розумного боксу і спокійно довів поєдинок до перемоги. Дюбуа так і не зміг впоратися з нервами чи емоціями.

Якщо ж говорити про спірний епізод, то ще до нього українець кілька разів показував рефері, що британець б’є занадто низько. А вже опинившись на підлозі та отримавши сигнал від судді, що відліку не буде, Усик просто скористався моментом для повного чи практично повного відновлення. Здається, почни суддя відлік, українець би піднявся до його закінчення. І так, це теж досвід та розуміння боксу.

Перспективи

Поки що складно судити, як розвиватимуться події з бюрократичної точки зору. Воррен – впливова фігура у світі боксу і цілком може пролобіювати потрібне для себе та свого боксера рішення. Віриться в цьому насилу, але в нинішньому професійному боксі можливо все.

Інша річ, що зі спортивної точки зору реванш не має сенсу. Даніель начисто програв Олександру і навряд чи стане кращим до наступного поєдинку. Але є один момент, який додає пікантності та інтриги всієї цієї промоутерської метушні: у Воррена у підопічних значиться і Тайсон Ф’юрі, а сам Френк говорив, що перемогти бою Усик – Дюбуа вийде на поєдинок із Циганським Королем на початку наступного року. І поки що важко сказати, що придумають менеджер і Ф’юрі.

Джерело

Новини Рівне