Вулиці – обличчя будь-якого міста. У Києві налічується близько 2000 вулиць. Серед них є старовинні, є нові, довгі та короткі, широкі та вузькі. Пропонуємо підбірку найцікавіших вулиць Києва від My-Kiev.com.
Найвужча вулиця
Найвужча вулиця Києва – Георгіївський провулок. Він розташований на станції метро «Золоті ворота» у центрі Києва. Простягається від Рейтарської до Стрілецької вулиці. Ширина вулиці – 5 метрів 40 сантиметрів. Вважається одним із найстародавніших провулків міста. Свою назву отримав від Георгіївської церкви, яка була тут аж до 1935 року.
Головною пам’яткою вулиці вважається Брама Заборовського, яка була парадним в’їздом Софіївського обійстя. Пам’ятник архітектури було збудовано 1746 року на замовлення митрополита Київського, єпископа Російської православної церкви, Рафаїла. Також тут є такі пам’ятки: пам’ятник «Захисникам кордонів Вітчизни всіх поколінь», скульптура Їжачка в тумані.
Найдовша вулиця
Найдовшою вулицею Києва вважається Броварський проспект. Довжина проспекту – 13,5 км. Проспект проходить через Деснянський район та Дніпровський район. Проспект тягнеться від мосту Метро до кордону з Броварами. Проспект виник ще у давнину у вигляді Чернігівського шосе. У 1912-1941 роках тут проходила трамвайна лінія, що з’єднує Бровари та Поштову площу. Ну а сучасний вигляд та довжин проспект набув у 1950-х роках.
Найширша вулиця
Найширша вулиця Києва – Хрещатик. Її довжина — 75 метрів, проїжджу частину становить 25 метрів, на 14 метрах знаходяться тротуари. Вулиця проходить від Бессарабської до Європейської площі. Раніше на території вулиці Хрещатик знаходилася долина з лісами, яка мала назву «Хрещата Долина». Наприкінці 18 століття тут почали з’являтися перші будинки. Перша назва вулиці – Театральна.
У середині 19 століття вулиця була продовжена до Бессарабської площі. У цей час на вулиці з’явився Український дім та готель Європейський. Наприкінці 19 століття на Хрещатику з’явилися триповерхові будинки з кафе та магазинами на першому поверсі. Міський трамвай, перший у Російській імперії, тут з’явився також приблизно в цей час. Сьогодні Хрещатик – обличчя Києва, одна з головних пам’яток столиці. На вулиці проводять концерти, тут знаходяться ресторани, банки, магазини та кафе.
Найдавніша вулиця
Найдавнішою вулицею столиці України прийнято вважати Володимирську вулицю. Вона простягається від вулиці Короленка до Андріївського узвозу. Вулицю збудували на рубежі 10-11 століть. У 10 столітті вулиця називалася «Міст» та займала ділянку від Десятинної церкви до Софіївських Воріт. У Київській Русі Володимирська вулиця простягалася від Золотих воріт до Софіївського собору і вважалася головною вулицею Києва. Вулицю зруйнували татаро-монголи під час набігів.
У 18 столітті Володимирська вулиця знову починає забудовуватись. У 19 столітті прокладається ділянка до річки Либідь. У середині 19 століття на Володимирській вулиці зводять кам’яні будівлі, Київський університет, Будинок Пожежної частини. Пізніше на Володимирській з’являється електричне освітлення, трамвайні колії. Сучасний вигляд і свою протяжність вулиця набула 1901 року. На вулиці знаходяться головні визначні пам’ятки міста: Національний Університет, Софіївський Собор, Оперний театр.