Ольга Руднік, начальниця служби у справах дітей Вирівської сільради.
За рік у Вирівській тергромаді Сарненського району до сімейних форм виховання залучили шістьох дітей, батьки яких позбавлені батьківського піклування. Потребують влаштування ще до десятка.
У чому суть
Впродовж червня-липня на Рівненщині для трьох сімей-кандидатів у патронатні вихователі провели спеціалізовані тренінги. Серед них і родина з Вирівської громади. Начальниця служби у справах дітей сільради Ольга Руднік розповідає, чому цей проєкт важливий:
— Дітям, звичайно ж, комфортніше рости у сім’ях. Тому ми робимо наголос саме на такій формі виховання. Хочемо також запровадити патронатних вихователів. На це зголосилося уже місцеве подружжя Володимира і Валентини. Вони мають своїх дванадцятеро дітей, а відтак і досвід виховання. Сім’я порядна, її поважають у громаді.
Кандидати у патронатні вихователі Володимир і Валентина пройшли навчання у межах проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», що реалізується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), МБО «Партнерством «Кожній дитині» та Мінсоцполітики.
— Подружжя виявило бажання стати вихователями для п’ятьох діток, позбавлених батьківського піклування. Патронатний вихователь і його помічник дають їм необхідну підтримку та відчуття стабільності в кризовий етап життя. Патронатна послуга розрахована на певний термін. Але ми будемо вирішувати по обставинах, продовжувати ці строки чи ні, — роз’яснює Ольга Руднік.
До слова, нині на Рівненщині є вісім патронатних родин, одна з них діє в Немовицькій тергромаді Сарненського району.
Що було раніше
Рівненщина отримала гроші на придбання 35 квартир для ветеранів та родин загиблих захисників. Серед громад, яким надійшли кошти, — дві з Сарненського району.