Оптові ціни на автогаз за тиждень впали на 17%

Оптові ціни на автогаз за тиждень впали на 17%

Фото: zprz.city Оптові ціни на автогаз стрімко знижуються

На швидкість падіння цін вплинуло різке насичення ринку імпортним ресурсом на фоні сезонного зниження продажів.

Ціни на скраплений газ у гуртовому секторі українського ринку за тиждень з 4 по 11 грудня знизилися на 9,8 тис. грн — до 48,85 тис. грн за тонну. Про це повідомляє галузеве видання еnkorr із посиланням на дані цінового моніторингу ринку Консалтингової групи А-95.

Зазначається, що на аукціоні 6 грудня середня вартість газу обвалилася на 11,66 тис. грн — до 47,95 тис. грн за тонну. За словами учасників торгів, активності на аукціоні майже не було, в результаті чого з виставлених 6 175 тонн газу вдалося реалізувати всього 24%.

Укрнафта провела 8 грудня ще один аукціон, на якому вартість знизилася ще майже на 5,7 тис. грн за тонну. Але продати вдалося лише 1,5 тис. тонн, а середня ціна склала 41,69 тис. грн за тонну, а низка лотів була продана по 39 тис. грн/т.

На торгах Regal Petroleum 11 грудня ціни коливалися в діапазоні 39,45-42,65 тис. грн за тонну.

Як повідомляється, вартість автогазу у внутрішніх виробників вже впала нижче рівня імпортного ресурсу. Ситуація, що склалася, обіцяє суттєві збитки гуртовим компаніям, які розмитнили газ у грудні або очікують надходження нових партій, законтрактованих за цінами листопада.

Вартість автомобільних партій імпортного ресурсу на західному кордоні наразі становить в середньому 41,7 тис. грн за тонну, залізничних — 42,33 тис. грн. На півдні середня ціна вище: газ постачений газовозом коштує в середньому 43,45 тис. грн за тонну.

Як заявляють у Консалтинговій групі А-95, за перший тиждень грудня в Україну було імпортовано близько 21 тис. тонн скрапленого газу, середня митна вартість — $872 за тонну.

Експерти зазначили, що на швидкість падіння цін вплинуло різке насичення ринку імпортним ресурсом на фоні сезонного зниження продажів. Постачання імпортного газу у листопаді стримувалися, зокрема, низькими темпами обробки вантажів Укрзалізницею, які суттєво зросли до початку грудня. Крім того, на ринок потрапили декілька морських партій.  Разом з тим, подорожчання автогазу до понад 36 грн/л разом з похолоданням значно скоротило обсяги роздрібної реалізації.

На думку трейдерів, оптова вартість газу найближчим часом ще знизиться.

Нагадаємо, в середньому по Україні упродовж 6-7 грудня автогаз здешевшав на 10 копійок, до 35,87 гривні за літр.

На початку грудня частина автозаправних мереж України зменшили ціни на автогаз. У середньому по країні автогаз здешевшав на 9 копійок, до 36,65 грн за літр.

Джерело

Новини Рівне