Онлайн-шахраї намагаються залучити гроші, використовуючи тактику «лайків», — попередження кіберполіції

Онлайн-шахраї намагаються залучити гроші, використовуючи тактику «лайків», - попередження кіберполіції

Однією з поширених шахрайських схем є пропозиція легкого заробітку через перегляд відео-контенту, яку аферисти активно поширюють у відомих месенджерах. За цією схемою громадянам пропонується переходити за надісланими посиланнями та виставляти вподобайки під відео в «TikTok» або залишати відгуки в «Google-картах» за плату від 100 до 500 гривень.

Це викликає довіру, але фактично зловмисники використовують цей підхід для збору особистих даних, зокрема інформації про банківські картки. Потім аферисти пропонують приєднатися до «робочої групи» для отримання великого заробітку, де громадянин повинен виконувати завдання, які включають оплату товарів чи послуг.

На перший погляд, суми невеликі, але адміністратори групи можуть надати фішингові посилання на неіснуючі товари за високими цінами, вимагаючи конфіденційні платіжні дані. Це відкриває доступ до рахунків жертв, і шахраї привласнюють їхні заощадження.

Кіберполіція рекомендує дотримуватися безпеки, уникаючи спілкування з невідомими, не переказувати гроші на невідомі рахунки, утримувати конфіденційні дані та уважно перевіряти сайти перед введенням інформації. У разі розголошення конфіденційної інформації слід негайно звертатися до банку та повідомляти про факти шахрайства кіберполіцію.

Новини Рівне