Німеччина і Норвегія підписали газовий контракт на €50 млрд

Німеччина і Норвегія підписали газовий контракт на €50 млрд

Фото: Equinor Норвезька Equinor забезпечить постачання газу до Німеччини

Контракт передбачає постачання газу в розмірі близько 10 млрд кубометрів на рік. Це забезпечить третину промислових потреб Німеччини.

Націоналізована Німеччиною «дочка» Газпрому, яка зараз має назву SEFE (Securing Energy for Europe GmbH) і норвезька Equinor уклали десятирічний контракт на постачання газу у ФРН з можливістю його продовження ще на п’ять років – до 2038 року включно. Про це повідомляється на сайтах компаній у вівторок, 19 грудня.

Цей контракт забезпечить третину промислових потреб Німеччини. Він передбачає постачання в розмірі близько 10 млрд кубометрів на рік (111 терават-годин) з 1 січня 2024 року до 2034 року і ще близько 5,8 млрд кубометрів на рік у разі продовження.

За даними Reuters, вартість контрактів складе близько 50 млрд євро згідно поточних ринкових цін.

Компанії також підписали лист про наміри укласти довгостроковий контракт на постачання низьковуглецевого водню з 2029 року в обсязі від 5 терават-годин у перший рік до 40 терават-годин у 2050-х роках.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країна позбулася залежності від російських енергоносіїв, і ставка Володимира Путіна на газовий шантаж не спрацювала.

Аргентина відмовилася приймати судно з російським СПГ

Джерело

Новини Рівне