Нафтогазові доходи Росії зростуть на 50% у червні — ЗМІ

Нафтогазові доходи Росії зростуть на 50% у червні - ЗМІ

Фото: Getty Images Російські доходи від нафти та газу ростуть

Росія змогла перенаправити експорт нафти з Європи до Індії та Китаю, забезпечивши фінансові потоки для свого бюджету.

Доходи Росії від продажу нафти та газу в червні зростуть більш ніж у половину в річному обчисленні — до 9,4 млрд доларів. Про це пише Reuters.   Зазначається, що нафтогазові доходи є найважливішим джерелом готівки для РФ, на які припадає до половини загального обсягу надходжень до федерального бюджету.   Розрахунки агентства свідчать, що за підсумками червня доходи Росії від продажу нафти та газу сягнуть 814 млрд рублів (9,4 млрд доларів), порівняно з 794 млрд рублів у травні і 529 млрд рублів у червні 2023 року.   Очікується, що субсидії російським нафтопереробним заводам з бюджету скоротяться на 60 млрд рублів з травня. Зокрема, йдеться про виплати, які заохочують НПЗ продавати свою продукцію на внутрішньому ринку замість того, щоб експортувати її за вищою ціною.
  Reuters зазначає, що Росія змогла перенаправити експорт нафти з Європи до Індії та Китаю, забезпечивши вкрай необхідні фінансові потоки для свого дефіцитного бюджету, оскільки країна-агресор витрачає значні кошти на війну проти України. 

Нагадаємо, в травні Росія вперше за майже два роки обійшла США та стала найбільшим постачальником газу в Європі. На російський газ минулого місяця припало 15% всього обсягу постачань до ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Сербії, Боснії та Герцеговини та Північної Македонії.

Як повідомлялося, нафтогазова промисловість Росії стикається з нестачею робочої сили, оскільки мобілізація економіки на війну та демографічна криза загострює кризу кадрів.

Джерело

Новини Рівне