Міністр соцполітики: На пенсії гроші будуть, але їх можуть не проіндексувати

Міністр соцполітики: На пенсії гроші будуть, але їх можуть не проіндексувати

Фото: facebook.com/MLSP.gov.ua

 2024 року, можливо, не буде індексації пенсій, в разі ненадходження коштів від ЄС та США. Про це попередила міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі національного телемарафону, пише Інтерфакс-Україна.

— Основна частина грошей, які йдуть на пенсії за віком та управляються Пенсійним фондом, надходить від українських платників, у тому числі від наших військових. Вони платять ЄСВ, наш Пенсійний фонд стабільно тримається українськими коштами, — розповіла Жолнович.

Вона сказала, що проблем із виплатою пенсій не передбачається, і впевнена в тому, що навіть за можливих ризиків відсутності міжнародної фінансової допомоги базові пенсії будуть виплачені із внутрішніх ресурсів України.

— Можливо, не вдасться, якщо насправді будуть такі ризики (відсутність міжнародної фінансової допомоги), говорити про індексацію, — додала міністр.

Жолнович зазначила, що всі підвищення та індексації у бюджеті передбачені, і ресурси на них будуть знайдені. Міністр також уточнила, що соціальні виплати, включаючи допомогу малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним особам, фінансуються міжнародними партнерами.

Водночас у Мінсоцполітики є домовленісті із Світовим банком про допомогу на суму майже $2 млрд, які покриють витрати на базові соціальні потреби на початку 2024 року.

Раніше повідомлялось, якщо обіцяна допомога від Євросоюзу та США не надійде наступного року, Україні доведеться тимчасово затримати виплату пенсій та зарплат для пів мільйона чиновників та 1,4 мільйона вчителів.

Джерело

Новини Рівне