Металурги розкритикували рішення про скасування аукціонів з продажу брухту

Металурги розкритикували рішення про скасування аукціонів з продажу брухту

Фото: Мінпром Укрзалізниця скасувала низку аукціонів з продажу металобрухту

Укрзалізниця скасувала низку аукціонів з продажу металобрухту, які відбулися ще на початку лютого 2022 року.

Жодне металургійне підприємство з тих, які було визнано переможцями низки аукціонів із продажу металобрухту, не зверталося до Укрзалізниці щодо їх скасування. Тому інформація у ЗМІ, що нібито переможці самі попросили УЗ відмінити аукціони – не відповідає дійсності. Про це сказав президент Об’єднання підприємств Укрметалургпром Олександр Каленков, повідомляє його пресслужба у вівторок, 21 травня.

За словами Каленков, два роки українські металургійні заводи чекали на рішення Укрзалізниці стосовно цих заморожених аукціонів. Підприємства внесли заставу у кілька мільйонів гривень, підписали усі договори і направили їх до УЗ, вони були готові купити цю сировину. Проте компанія відмовилась відвантажувати брухт.

Каленков вважає, що складається парадоксальна ситуація, коли потреба металургів у брухті зростає, Укрзалізниця може мати додатковий дохід, «але приймає антидержавне рішення по скасуванню вже проведених аукціонів».

«Дії керівництва АТ Укрзалізниця зрозуміти важко. Кінцеві споживачі брухту – українські металурги, і вони готові купувати сировину, адже вона нам потрібна для збільшення обсягів виробництва продукції. Тому інформація, що нібито самі металургійні заводи звернулися до Укрзалізниці по скасування аукціонів, не відповідає дійсності», – підкреслив Каленков.

Відомо, що Укрзалізниця припинила реалізацію брухту ще у вересні 2023 року. Це сталося після того, як Кабмін заборонив УЗ продавати брухт в обхід системи Prozorro через потенційні корупційні ризики.

А на поточному тижні Укрзалізниця скасувала низку аукціонів з продажу металобрухту, які відбулися ще на початку лютого 2022 року. Загалом було відмінено 50 лотів із продажу сировини в обсязі 33,8 тис. тонн на загальну суму майже 300 млн грн.

Нагадаємо, у першому кварталі 2024 року українські металурги збільшили виробництво на третину. У січні-березні було вироблено 1,59 млн т чавуну, 1,69 млн т сталі (+36,6%) та 1,39 млн т прокату.

Джерело

Новини Рівне