Матч за Суперкубок Туреччини між Фенербахче та Галатасараєм у саудівському Ер-Ріяді не відбувся. Місцева влада заборонила гравцям виходити на поле з цитатами Ататюрка

Матч за Суперкубок Туреччини між Фенербахче та Галатасараєм у саудівському Ер-Ріяді не відбувся. Місцева влада заборонила гравцям виходити на поле з цитатами Ататюрка

Фенербахче — Галатасарай. Фото — Getty Images

Поєдинок за Суперкубок Туреччини між Фенербахче та Галатасараєм, який мав відбутися сьогодні у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, перенесено на невизначений термін.

Причина конфлікту – у позиції влади приймаючої країни, яка не дозволила командам виходити на поле у футболках із цитатами Мустафи Кемаля Ататюрка, засновника Турецької Республіки, у день святкування її сторіччя.

Також повідомляється, що приймаюча сторона не дозволила перед матчем виконати національний гімн Туреччини і розміщувати плакати із зображеннями Ататюрка. У відповідь, як інформують турецькі ЗМІ, Галатасарай заявив, що без гімну гравці не вийдуть на поле.

Представник Галатасараю розповів, що команда планувала вийти на розминку у футболках, спеціально розроблених до святкування століття республіки, з цитатою Ататюрка “Як щасливий той, хто каже, що він турок”. Президент Фенербахче Алі Коч, у свою чергу, повідомив, що його команда збиралася вийти з гаслом “мир вдома, мир у всьому світі”, що належить вищезгаданій історичній персоні, але й це саудівські чиновники зробити не дозволили.

Матч мав розпочатися о 19:45 за київським часом, проте футболісти навіть не дісталися стадіону і залишилися в готелях. При цьому відбулася термінова нарада за участю президентів Галатасараю та Фенербахче, а також керівника Федерації футболу Туреччини Мехмета Бююкекші.

Очікується, що найближчим часом клуби виступлять із спільною заявою щодо “кризової” ситуації, що склалася.

У турецькій Суперлізі Фенербахче та Галатасарай впевнено лідирують, набравши по 44 очки та набагато відірвавшись від переслідувачів. За різницею м’ячів Жовті канарки випереджають Левів.

Джерело

Новини Рівне