Катруся читає: флористка із Сарн про книжкові вподобання й роман «Ловець повітряних зміїв»

Катруся читає: флористка із Сарн про книжкові вподобання й роман «Ловець повітряних зміїв»

Катруся та її читацька рекомендація —роман «Ловець повітряних зміїв» Халеда Госсейні.

Героїня рубрики «Місцеві читають» — Катя Бриж, яка займається флористикою й вивчає психологію. Дівчина розповіла про читацькі рекомендації і власний антирейтинг, а ще поділилася думками про непрості взаємини двох афганських друзів у романі «Ловець повітряних зміїв» Халеда Госсейні.

«Подобається відчувати книжку, її сторінки»

Катруся — флористка. Ділиться, що робота дуже до вподоби, хоч і працює нещодавно. А ще дівчина навчається на психологиню в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, тож значну частину часу займають саме книги із психології.

— Дуже люблю осінь. І ця осіння пора ідеальна, щоб почитати в парку. Беру каву, книжку і просто читаю. Читаю і насолоджуюсь цим відчуттям. Мені подобається відчувати книжку, її сторінки. Подобається виділяти цитати, робити закладки. Тому й надаю перевагу саме паперовому варіанту, — розповідає Катя.

Щороку дівчина читає до сорока книг. Здебільшого це книги іноземних авторів, як-от Харукі Муракамі, Джейн Остін, Вірджинія Вульф чи Ден Браун. Проте цьогоріч поставила собі нову ціль — читати більше українських.

— Зазвичай читаю швидко і веду трекер. Але це не заради кількості книг. Мені подобається спостерігати, що читаю, й аналізувати прочитане, — ділиться студентка. — Проте якщо книга зі складною історією, можу читати одну й протягом місяця. Тоді я аналізую кожну сторінку або кожен розділ, намагаюся максимально поринути. Можу й додатково для себе щось подивитися по темі. Якщо у книзі про складне, ти не зможеш осилити її за вечір.

«Завжди є спосіб знову стати хорошим»

Основна читацька рекомендація від Катрусі — «Ловець повітряних зміїв» Халеда Госсейні. Складна книга про непросту дружбу двох афганських хлопчиків. Єдиний недолік у романі, за словами дівчини, — це те, що «росіяни там показані ще не настільки поганими, якими вони є насправді».

— Я сиділа над книгою і плакала. Кожен діалог, кожне слово, кожен вчинок — настільки вдало передані дружні взаємини й почуття. Настільки сильно показали не лише їхню комунікацію, а й те, як їх хотів розлучити світ і як на них впливали інші. Складно осягнути. Вони були одним цілим, були як брати: жили разом, навчалися разом, мали одну годувальницю. І навіть попри їхню близькість, через своє різне соціальне становище вони не могли дружити відкрито, — розповідає дівчина.

Катруся читає: флористка із Сарн про книжкові вподобання й роман «Ловець повітряних зміїв»

Роман «Ловець повітряних зміїв» Халеда Госсейні.Автор: Колаж — СарниNews.City

Оповідь у книзі веде головний герой Амір, якого все життя переслідуватиме відчуття провини за скоєне. Події розгортаються в Афганістані, тож цей роман — спосіб поринути в культуру країни й усвідомити, що наші ситуації подібні.

— Можливо, ви зрозумієте його (головного героя — прим. авт.), як зрозуміла наприкінці історії я. Хоча це дуже тяжко. Ви будете задавати собі такі ж питання, які задавала собі під час прочитання я: «Чому ти цього не зробив?», «Чому ти не розповів?», «Чому ти цього не сказав?», «Навіщо ти це зробив?», — ділиться Катя. — Ця історія про переслідування переживань, які відчув головний герой у дитинстві. І, можливо, ця книга залишить на вас той відбиток, який точно наклала на мене. Адже я точно її памʼятатиму й рекомендуватиму її надалі.

Дівчина зазначає, що роман «Ловець повітряних зміїв» для тих, хто готовий поринути в нелегку історію і разом із головним героєм відчути, як кидати виклики внутрішнім демонам, продовжувати жити зі страхом і віднайти прощення в самому собі. Бо ж, підсумовує цитатою із книги, «завжди є спосіб знову стати хорошим».

Топ-3 читацькі рекомендації від Катрусі

«Визначні роки. Від 20 до 30. Вмикай на повну і досягай максимуму» Меґ Джей

— Це не банальна психологія на кшталт «Іди, зроби і завтра ти матимеш найкраще життя, про яке тільки міг мріяти». Авторка — психологиня, тому гарно комунікує з читачами про те, як важливо в період з 20 до 30 років стати на ноги, як почати щось робити, як будувати стосунки, — розповідає дівчина. — Робота, дім, сімʼя, здоровʼя — тут про те, як намагатись це контролювати і при цьому не вигоріти. А ще подобається, що Меґ Джей наводить приклади із життя своїх пацієнтів.

«Буремний перевал» Емілі Бронте

— Перечитую її щороку восени. У книзі про дуже токсичне й абʼюзивне кохання. І щоразу, коли дочитуєш книгу, усвідомлюєш, наскільки все погано було у стосунках головних героїв і який жахливий фінал. Можливо, мені до вподоби ця історія, бо прочитала її вперше у 16 років. Проте екранізація книги надто романтизована.

Серія книг «Кафе на краю світу» Джона Стрелекі

— Якщо вам не дуже до вподоби психологія, але ви любите оповіді — це ідеальний варіант. Кожна книга про певний етап у житті головного героя. Він приходить у кафе, щоб проаналізувати і прорефлексувати якусь ситуацію. Потрапляє туди саме тоді, коли не може вирішити певне питання, а там йому допомагають люди. Загалом книги легкі, доступні і читаються буквально за вечір.

Катруся читає: флористка із Сарн про книжкові вподобання й роман «Ловець повітряних зміїв»

Книжкові рекомендації Катрусі.Автор: Колаж — СарниNews.City

Читацький антирейтинг

«Таємна історія» Донни Тартт

— Не знаю, чому наразі вона така популярна і чому навколо неї стільки дискусій. Вважаю, є більш варті уваги книжки, де описують період академій, естетику навчання, згадують давньогрецьку мову, богів і ритуали. Книга велика за обсягом, проте, як на мене, багато недоречних описів і діалогів: їх можна було скоротити як мінімум на половину. І навіть попри те, що оповідь ведеться від головного героя, сам він цікавим для мене не був.

Книги Коллін Гувер

— Чому я так упереджена щодо її книг? Насправді перечитала їх багато і думка сформована вже на основі прочитаного. У певний період свого життя вона мені імпонувала. Її романи легкі, коли читаєш, то співпереживаєш героям, але… Але коли починаєш аналізувати, виявляється, що її книги — це точно не те, що варто читати. Якщо ж розглядати персоналію авторки, то вона досі співпрацює із росією й захищає сина, якого звинуватили у зґвалтуванні.

«Місцеві читають» — постійна рубрика СарниNews.City. Якщо ж ви хочете стати героєм нового формату й поділитися власними читацькими вподобаннями, залиште запит за номером +38 (099) 170-68-08 (Telegram або Viber), на пошті [email protected] чи сторінках в Instagram або Facebook.
Новини Рівне