Hyundai планує випустити дешевший хетчбек N Electric Performance

Hyundai продемонструвала свою здатність створювати повністю електричні заряджені автомобілі з Ioniq 5 N, і незабаром вона може спробувати продемонструвати свої можливості у виробництві доступного автомобіля.

Технічний радник компанії Альберт Бірман вважає, що розробка компактного електромобіля є ключовим напрямком для бренду N.

Бірманн, який раніше очолював відділ досліджень та розробок Hyundai, а колись очолював підрозділ BMW M, зробив великий внесок у співтовариство ентузіастів.

Він визнає, що для бренду N встановлено високу планку, але наголошує, що виробництво доступних автомобілів має першорядне значення.

“Цей маленький електромобіль N – це те, що ми повинні зробити”, – сказав Бірманн в інтерв’ю AutoExpress. «Інакше ми залишимо наших клієнтів у невіданні. Ми повинні вигадати щось менше і доступніше».

Однак ентузіастам, натхненним ідеєю такого транспортного засобу, можливо, доведеться зачекати деякий час.

Бірман вважає, що навіть невеликий електромобіль повинен забезпечувати достатній запас ходу для трек-дня і бути оснащений 800-вольтовою електричною системою, щоб задовольнити ці вимоги.

«Якщо це автомобіль N, ви хочете виїхати на трасу – навіть на 15 чи 20 хвилин. Якщо ви використовуєте 400-вольтову “електрику”, ви подвоюєте струм, [вам потрібно] вчетверо більше розсіювання тепла. Ефективність погана», – пояснив він.

“Якщо ви думаєте про автомобіль типу i30 [Elantra], 400-вольтовий двигун не підходить”.

Оскільки Ioniq 5 і 6 є найменшими автомобілями, розробленими за допомогою глобальної модульної платформи, менший електромобіль із зарядкою 800 В нині неможливий.

Тому доведеться зачекати на вихід інтегрованої модульної архітектури (IMA), яка має з’явитися в 2025 році.

Новини Рівне