Перша частина сезону завершилася. Зараз буде майже місячна відпустка, після чого команди будуть готуватися до другої частини сезону.
Роман Саленко. Фото — О.Попов
Зимові збори — це можливість не тільки краще підготуватися до другої частини сезону, але і для молодих гравців проявити себе. Київське «Динамо» не приховує, що хоче робити ставку на власну молодь. Тому у Туреччині варто чекати декілька молодих гравців із команди U-19.
В’ячеслав Суркіс
Тут все дуже просто — під час зборів має працювати 4 воротарі. Зараз у першій команді таких три — Георгій Бущан, Руслан Нещерет та Валентин Моргун. В’ячеслав Суркіс провів всі поєдинки за юнацьку команду. Він реально заслужив на свою можливість.
У Суркіса були не дуже вдалі матчі, як і грі проти «Кривбасу», але позитиву було набагато більше — виручив у матах із «Рухом» та «Шахтарем» наприкінці гри, коли динамівці мали мінімальну перевагу. Дебютував за збірну U-19. У юнацькому чемпіонаті не так багато воротарів 2006 року народження. Для Вячеслава це вже другий сезон на такому рівні.
Зрозуміло, що поки шансів на першу команду не має. Але зимові збори — це досвід та можливість стати кращим.
Олексій Гусєв
Син Олега Гусєва вже другий сезон є основним правим захисником юнацької команди. За цей час він серйозно змужнів, набрався досвіду. Вже став одним із лідерів юнацької команди «Динамо».
Має прекрасну антропометрію. Добре підключається до атак, працює із м’ячем. Його зв’язка із Кремчаніним на правому фланзі є серйозною зброєю для Ігоря Костюка. Завдяки зросту та грі головою ефективний на стандартах.
На правому фланзі зараз є Олександр Тимчик. В разі чого його може страхувати Олександр Караваєв. Останній вже не молодий. Тому Гусєва-молодшого потрібно крок за кроком готувати до першої команди. Дати йому можливість спробувати свої сили на рівні дорослого футболу. А там вже буде видно.
Тарас Михавко
Зараз у першій команді повний комплект захисників — чотири. Основною парою у Олександра Шовковського стали Дячук— Сирота. У Дениса Попова чергові проблеми зі здоров’ям. Я не впевнений, чи на нього буде розраховувати новий головний тренер. До Крістіана Біловара не було довіри. Дуже може бути, що Попов чи Біловар зимою змінять клубну прописку.
Михавко декілька разів потрапляв до заявки першої команди. Влітку він перейшов із ФК «Львів». Його головна чеснота — швидкість та робота із м’ячем. Рухливий захисник, який своє бере не м’язами, а розумом.
У Києві Тарас відразу став основним. Виграв конкуренцію у Єгора Сизонюка. На лавку присіли гравці 2006 року — Максим Кробов та Владислав Захарченко. Якщо говорити про партнера по центру захисту Назара Балабу, то Михавко виглядає перспективніше. Тарас зміг стати відразу основним гравцем юнацької збірної України 2005 року.
Головна проблема — фізична сила. У Михавка не має антропометрії для успішної для протидії фізичній силі. Це відчувається на рівні U-19, а у дорослому футболі ця проблема буде ще вищою.
Перспективи Тараса більше залежить від того, хто залишиться із захисників у першій команді. Я не впевнений,що Біловара влаштовує роль запасного. Якщо Шовковський довіряє Дячуку, то Попов дійсно може піти. Плюс були напрацювання по трансферах в центр захисту.
Кирило Осипенко
Найбільше креативний гравець в середині поля. Осипенко чудово працює із м’ячем. здатен обігрувати один в один, шукати простір. На фоні всіх гравців середини поля юнацької команди у Кирила найбільше світла голова.
У першій команді посилення середини поля буде не зайвим. Ніяк не набере форму Микола Шапаренко. Контракт Володимира Шепелєва чинний до кінця сезону. Віталій Буяльський не молодіє. Потрібно давати можливість проявити себе тут молодими гравцям.
Роман Саленко
До «Динамо» він приходив із «Діназу» в якості форварда. Потім почав грати в опорній зоні. В атаці йому не вистачає різкості, швидкості. В опорній зоні — відбору, відчуття позиції. Восени він почав грати трохи вище і все почало виходити.
У Ігоря Костюка не має вираженого атакувального півзахисника, ні у 2005, ні у 2006 роках. Тому на початку сезону тренер почав навіть грати у два форварди. Потім на цій позиції доволі добре розкрився Роман.
Саленко-молодший створює тиск на суперника завдяки власній працездатності та хорошим від природи фізичним якостям. Він багато пресингує, що змушує суперників помилятися. У матчі із «Колосом» був на лаві запасних. Під час міжнародних пауз тренувався із першою командою.
Дмитро Кремчанін / Андрій Маткевич
Зараз у «Динамо» тільки два справжніх вінгери— Назар Волошин та Владислав Кабаєв. При Мірчі Луческу вони грали зліва. Олександр Караваєв — універсальний футболіст, який може зіграти на всіх позиціях на флангах. Самба Діалло поки не має довіри.
Своє останнє слово не сказав Андрій Ярмоленко. Тому прихід ще одного гравця на фланг поки виглядає не дуже реальним попри чутки про зацікавленість в Олексію Гуцуляку. Тому молодим можуть дати шанс проявити себе зимою.
Більше заслужив на свій шанс Андрій Маткевич. Але проблема у тому, що він травмувався на початку жовтня у матчі проти «Полісся». Повернувся тільки в останньому матчі проти «Оболоні». Він пропустив фактично два місяці. До цього він був одним із лідерів юнацької команди.
Дмитро Кремчанін на провідних ролях. Його зв’язка з Олексієм Гусєвим на правому фланзі дуже ефективна на рівні юнацького чемпіонату. Мені Кремчанін трохи нагадує Ярмоленка у молодості. Обоє із Чернігова, обоє мають хорошу антропометрію, добре працюють із м’ячем та поставлений удар.
Матвій Пономаренко
Головна зірка всього юнацького чемпіонату. Забиває майже у кожному матчі. Форвард сучасного типу, який може продавити, нав’язує силову боротьбу. При цьому дуже наполегливий та має технічні якості.
Звичайно, що Матвій всіма своїми голами заслужив шанс у першій команді. Всі вже виходив у грі проти «Шахтаря» на декілька хвилин. На початку року Матвію вже буде 18 років. Його не можна назвати зовсім юним футболістом.
Проблема в тому, що у першій команді відразу три форварди — Влад Супряга, Влад Ванат і Беніто. Чи буде місце та можливість проявити себе у головного таланта Академії «Динамо»?
Сергій ТИЩЕНКО