Фото: Getty Images Данило Гетманцев
Підвищення ставки податку на прибуток фінустанов мають підвищити на майбутнє, а не на 2024 рік як пропонувалося. Також уточнення торкнулися авансового внеску з АЗС.
Голова Комітету з питань фінансів Верховної Ради Данило Гетманцев поінформував про результати робочої групи по урядовому законопроєкті з підвищення податків. Після скасування деяких норм, запланований ресурс у 125 мільярдів гривень зменшився до 30. Про це Гетьманцев повідомив у Телеграм у середу, 28 серпня.
За результатами робочої групи вирішили:
- підвищення військового збору обмежене податковим періодом, в якому буде скасовано військовий стан;
- ВЗ буде спрямовуватись через спецфонд виключно на фінансування ЗСУ;
- податок на надприбуток банків прибрали (категорична позиція Мінфіну та НБУ);
- дещо уточнили авансовий внесок з АЗС;
- збільшення ставки податку на прибуток фінустанов підвищать на майбутнє, а не на 2024 рік як пропонувалося;
- 1% військовий збір для юросіб на єдиному податку третьої групи прибрали.
За словами Гетьманцева, всі зміни погоджені Мінфіном.
«Врешті планований ресурс у 125 млрд.грн. розтанув до 30,1 млрд», — додав він.
Нагадаємо, доопрацьований урядовий законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу планують винести на розгляд профільного комітету та Верховної Ради вже у перші тижні вересня.
У липні Кабмін схвалив зміни до держбюджету, якими пропонується збільшити його видаткову частину на 500,3 млрд гривень, з яких 495,3 млрд грн направити на потреби сектору безпеки та оборони. Планується, що кошти будуть отримані за рахунок підвищення податків та збільшення запозичень у вигляді ОВДП.
Також в Мінфіні заявили, що уникнути підвищення податків не можна, тому що всі інші джерела для збільшення фінансування сектору оборони вже вичерпано.