Експерти пояснили, як довго можна не міняти мастило у двигуні автомобіля

Виробники автомобілів та компанії, що надають послуги із заміни мастила, постійно лякають автомобілістів про різні технічні проблеми, які можуть виникнути при несвоєчасній заміні моторної оливи.

Експерти порталу mmr.net.ua пояснили, як довго можна не міняти олію у двигуні автомобіля.

Навіть якщо один раз пропустити регламентну заміну олії в атмосферному двигуні, це не призведе до серйозних наслідків.

Є достатньо історій про те, як автовласники проїжджали понад 50 000 кілометрів, не міняючи оливу, і при цьому їх автомобілі продовжували працювати.

Однак у таких випадках йдеться в основному про старі бензинові ДВЗ, відомі своєю витривалістю. У випадку із сучасними двигунами такий підхід, однозначно, не пройде.

Необхідно пам’ятати, що моторне мастило виконує ряд важливих функцій, таких як зменшення тертя, відведення тепла, захист від корозії внутрішніх поверхонь двигуна, видалення нагару та інших відкладень, а також видалення зносу. Коли мастило “старіє” і втрачає свої первісні властивості, насамперед погіршується його змащувальна здатність.

Це призводить до посилення тертя між частинами, що рухаються, що збільшує навантаження на вузли двигуна і підвищує ризик поломки. Підвищене тертя також може спричинити перегрів, виникнення задир та збільшення витрати палива.

Згодом олія втрачає свою ефективність у відводі тепла.

Це також може призвести до перегріву двигуна. У випадках, коли моторне мастило стає занадто густим, воно може видавлювати сальники, а це спровокує витік мастила, створюючи ризик масляного голодування та серйозного пошкодження двигуна.

Через стару оливу нерідко виникає підвищене тертя, яке викликає прискорене зношування металу і утворення додаткових частинок стружки в мастилі. З часом стружка почне вільно циркулювати по системі, діючи як абразив і посилюючи знос деталей, що труться.

На думку експертів, міняти мастило необхідно як мінімум за регламентом виробника, тобто кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу.

Якщо машина експлуатується у важких умовах, цей інтервал скорочується вдвічі.

Заощаджувати на заміні моторного масла не можна, так як це неминуче призведе до поломки двигуна і дуже дорогого ремонту.

Новини Рівне