Для власника перепустки комендантська година не діє

Для власника перепустки комендантська година не діє

На Рівненщині скасовані перепустки, які дозволяли безперешкодно пересуватися вулицями їхнім власникам під час дії комендантської години — з опівночі до 5 ранку. Умови отримання такого дозволу вирішили зробити жорсткішими, а самі перепустки — більш захищені від підробок.

Олександр Терещенко, заступник начальника облвійськадміністрації:

— Перепустку, яка дозволяє під час дії комендантської години перебувати на вулицях, мають право видавати обласна та районні військові адміністрації.

На початку війни перепустка мала вигляд звичайного аркуша з логотипом обласної військової адміністрації, згодом на ній з’явився номер. Ці перепустки видавалися на автомобілі — їх розміщували на лобовому склі, щоб правоохоронці бачили і не зупиняли автомобіль під час комендантської години. Тепер ці перепустки — недійсні.

Відповідно до наказу голови ОВА Олександра Коваля, перепустка тепер — документ з унікальним QR-кодом, який видається персонально на людину. Коли правоохоронці скануватимуть за допомогою планшета або мобільного телефону QR-код на документі, то бачитимуть інформацію про особу, якій видана перепустка. Сама по собі перепустка не діє. До неї необхідно мати документ, який посвідчує особу.

Отримати такі перепустки можуть організації та підприємства, які забезпечують життєдіяльність області в особливий період воєнного стану. Для цього установа має подати списки своїх працівників до військових адміністрацій. Важливо знати, що перепустки видаватимуть винятково тим працівникам, для яких вони дійсно необхідні.

Загалом до обласної військової адміністрації може звертатися будь-яке підприємство, установа чи організація. Усі звернення будуть розглядатись та перевірятися доцільність видачі перепусток. Якщо такої доцільності немає, то заявнику буде відмовлено.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

Новини Рівне