Держстат заявив про зниження інфляції в Україні

Держстат заявив про зниження інфляції в Україні

Фото: Getty Images Покупці вибирають рибу на одному з ринків Києва

У листопалі впали ціни на цукор, соняшникову олію, продукти переробки зернових, м’ясо птиці, свинину і фрукти.

Зростання споживчих цін в Україні у листопаді сповільнилося до 0,5% після зростання на 0,8% у жовтні та на 0,5% – у вересні. Про це свідчать дані Держстату у п’ятницю, 8 грудня.

У річному вимірі за підсумками листопада інфляція сповільнилася до 5,1% з 5,3% у жовтні, 7,1% – у вересні та 8,6% за підсумками серпня.

Базова інфляція у листопаді сповільнилася до 0,3% з 0,4% у жовтні та 0,9% у вересні.

З початку поточного року інфляція в Україні становила 4,4%, а базова – 4,9%.

За даними Держстату, у минулому місяці ціни на продукти та безалкогольні напої на споживчому ринку зросли на 0,8%. Найбільше – на 13,2% – подорожчали овочі. На 2,6-1% зросли ціни на молоко та молочні продукти, масло, сало, яловичину, яйця, хліб.

Водночас на 4,3-0,6% знизилися ціни на цукор, продукти переробки зернових, свинину, фрукти, соняшникову олію, м’ясо птиці, рис, макаронні вироби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,3%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 0,8%.

У свою чергу одяг і взуття подешевшали на 3%, зокрема, одяг – на 3,4%, взуття – на 2,7%.

Ціни на транспорт зросли на 0,9% в основному через подорожчання палива та мастил і проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 1,8%.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Нацбанк втретє за рік покращив прогноз зростання ВВП та темпів зниження  інфляції за підсумками 2023 року. Також регулятор поліпшив прогноз економіки на наступний рік.

Джерело

Новини Рівне