ДБР перевірить дії генерала Содоля у справі про «провал» оборони на Харківщині

ДБР перевірить дії генерала Содоля у справі про "провал" оборони на Харківщині

Фото: slidstvo.info

Державне бюро розслідувань проводить перевірку щодо генерал-лейтенанта Юрія Содоля, який командував обороною Харківського напрямку під час наступу росіян. Про це повідомили у пресслужбі відомства у коментарі «Суспільне».

У відомстві заявили, що розглянули заяву начальника штабу бригади «Азов» Національної гвардії Богдана Кротевича про можливе перевищення службових повноважень та некомпетентне командування військами з боку командувача СУВ «Хортиця» Юрія Содоля. Заяву слідчі долучили до справи.

У ДБР наголосили, що правову оцінку дій генерала при плануванні та проведенні оборонних операцій на Харківському напрямку буде надано за підсумками перевірки. Також силовики запевнили журналістів, що всі обставини, викладені у заяві представника «Азова», будуть ретельно вивчені.

Напередодні начальник штабу бригади Нацгвардії «Азов» Богдан Кротевич звинуватив одного з генералів у нібито «втраті областей та десятків міст та тисяч українських солдатів». Він заявив, що через дії посадової особи нібито «вбито більше українських військових, ніж було вбито будь-яким російським генералом». У зв’язку з цим представник «Азова» направив заяву до ДБР із закликом провести розслідування. Прізвище генерала, про якого йдеться, Кротевич не назвав, але журналісти «Суспільне» стверджують, що ним виявився генерал Содоль.

21 червня представник ГУР Андрій Юсов повідомив, що українські захисники в Харківській області завдали російським військам значних втрат і змусили призупинити наступ. За його словами, ЗСУ зірвали плани ворога щодо захоплення Борової. 25 травня стало відомо, що ГБР порушило кримінальну справу проти командирів 125-ї окремої бригади тероборони, які залишили бойові позиції на півночі Харківської області під час настання російської армії.
Джерело

Новини Рівне