Ціни на нафту опустились до трирічного мінімуму

Ціни на нафту опустились до трирічного мінімуму

Ціни на нафту знизились на 10%

Геополітична ситуація та побоювання щодо видобутку нафти спричинили бурхливі торги у 2023 році, закріпивши зменшення ціни наприкінці року.

Ціни на нафтові ф’ючерси еталонних марок Brent та WTI наприкінці 2023 року впали на 10%, опустившись до мінімуму з 2020 року. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що в останній торговий день 2023 року, 29 грудня ціна нафти марки Brent складала 77,04 дол за барель, тоді як у компанії WTI — 71, 65 дол за барель. В обох випадках ціни впали більш ніж на 10% відносно 2022 року, в якому ціни на нафту підвищувались.

Як повідомляється, геополітична ситуація та побоювання щодо видобутку нафти спричинили бурхливі торги у 2023 році, закріпивши зменшення ціни наприкінці року.

Видобуток нафти у США дещо знизився в жовтні 2023 року, до 13,248 млн барелів на добу.

ОПЕК+ скорочує видобуток приблизно на шість мільйонів барелів на добу, що становить близько 6% світового постачання.

Експерти прогнозують, що у 2024 році нафта марки Brent коштуватиме в середньому $82,56, що нижче за листопадовий прогноз у $84,43, оскільки очікується, що слабке зростання світової економіки обмежить попит на нафту. Підтримку цінам може надати геополітична напруженість.

Разом з тим, фахівці сумніваються у здатності країн ОПЕК дотримуватись домовленостей щодо скорочення видобутку нафти. Прогнозується, що ОПЕК зустрінеться з послабленням попиту на свою нафту в першій половині 2024 року. Після зменшення обʼємів видобутку та виходу Анголи з організації, ОПЕК зменшує свою частку на світовому ринку.

Крім того, на світові ціни також впливатиме геополітична ситуація на Близькому сході. Атаки на кораблі у Червоному морі змусили великі компанії задумуватись про альтернативний Суецькому каналу шлях через всю Африку.

Нагадаємо, в РФ визнали повну залежність від Індії та Китаю на нафтовому ринку.

Джерело

Новини Рівне