Ціна на нафту оновила мінімум за п’ять місяців

Ціна на нафту оновила мінімум за п'ять місяців

Фото: Getty Images Видобуток нафти у американській Каліфорнії

«Чорне золото» дешевшає на новинах про зростання запасів бензину у США і зниження цін на нафту від Саудівської Аравії.

Світові ціни на нафту обвалилися до мінімуму за останні п’ять місяців. Про це свідчать дані торгів увечері в середу, 6 грудня.

Так, нафта Brent із постачанням у лютому на лондонській біржі ICE Futures впала на $2,78 (-3,60%) – до $74,42 за барель. Рубіж у $75 «пробито» вперше з 4 липня поточного року.

У свою чергу ф’ючерси на нафту WTI з поставками в січні на Нью-Йоркській товарній біржі подешевшали на $2,90 (-4,01%) – до $69,42 за барель.

Західні агентства пишуть, що ціни на нафту падають на даних міністерства енергетики США. Вони показали зменшення запасів на 4,63 млн барелів – до 445 млн барелів. Але при цьому резерви бензину в США з тиждень виросли відразу на 5,42 млн барелів, а дистилятів – на 1,27 млн барелів.

Також тиск на ринок спричинила інформація про перше за сім місяців зниження Саудівською Аравією ціни на основний сорт нафти, що постачається до Азії – Arab Light. У січні цей сорт коштуватиме на $3,5 за барель більше, ніж кошик нафти з Омана та ОАЕ, тоді як раніше різниця становила $4.

Таке рішення Саудівської Аравії «додало головного болю» учасникам нафтового ринку, зазначає керуючий партнер SPI Asset management Стівен Іннес.

«Воно говорить на користь того, що фундаментальні для ринку фактори послаблюються напередодні початку 2024 року», – наводить слова експерта Market Watch.

Раніше стало відомо, що США встановили світовий рекорд з видобутку нафти. Зростання видобутку у країні відбувається, незважаючи на більш обережний підхід до буріння.

Джерело

Новини Рівне