Берінчик найдовше із «золотої» збірної України йшов до титульного бою. Два чемпіони світу серед аматорів свого шансу не дочекалися

Берінчик найдовше із «золотої» збірної України йшов до титульного бою. Два чемпіони світу серед аматорів свого шансу не дочекалися

Денис Беринчик, Егор Голуб. Фото — instagram.com/iegor_golub

30 січня Всесвітня боксерська організація (WBO) санкціонувала бій за титул чемпіона світу у легкій вазі між Денисом Берінчиком та Еммануелем Наваррете. У команд боксерів є 15 днів, щоб залагодити всі моменти та визначити організатора поєдинку. Якщо сторонам не вдасться дійти згоди, право організації поєдинку буде виставлено на торги. Але сумнівів у тому, що бій Берінчик – Наваррете, чи наступний бій українця стане чемпіонським. До повноцінного титульного поєдинку Денис йшов понад вісім років – найдовше з «золотої» української збірної 2011-2012 років.

Читайте також: Усик – Ф’юрі. У кого крутіші спаринг-партнери?

Золота команда

Золота збірна – не просто слова. Протягом щонайменше двох років українська команда була найсильнішою у світі, що, власне, і підтверджується результатами.

На чемпіонаті світу-2011, що проходив у Баку, українські боксери здобули п’ять медалей, чотири з яких – золоті, вигравши перше місце у загальному заліку (у Куби були три медалі – два золота та срібло). Чемпіонами світу стали Василь Ломаченко, Тарас Шелестюк, Євген Хитров та Олександр Усик. Срібло виграв Денис Берінчик.

Берінчик найдовше із «золотої» збірної України йшов до титульного бою. Два чемпіони світу серед аматорів свого шансу не дочекалися

Євгенй Хитров, 0564.ua

Через рік на Олімпіаді-2012 у Лондоні боксерська команда України знову здобула п’ять нагород (два золота, срібло та дві бронзи), поступившись Великобританії лише за кількістю золотих (3-1-1). Медалей у скарбничці України могло бути і більше, проте Євгена Хитрова відверто «злили» в бою з британцем Ентоні Огого, який у результаті дійшов до півфіналу (спочатку арбітри нарахували рівну кількість ударів – по 18, а потім віддали перемогу Огого, незважаючи на два нокдауни, у яких побував британець).

Читайте також: Усик – Ф’юрі. У їхніх сімейних історіях багато спільного, кожен із боксерів – багатодітний батько, а Тайсон поки що випереджає Олександра

У Лондоні ж чемпіонами Ігор стали Ломаченко та Усик, Денис Берінчик знову взяв срібло, а Тарас Шелестюк та Олександр Гвоздик виграли бронзові нагороди.

Нездійснена мрія

Не дивно, що на всю зіркову команду українців чекали у профі. Ломаченко та Гвоздик поїхали у Top Rank до Боба Арума, Хитров та Шелестюк також оговталися за океан, а Берінчик та Усик залишилися в Україні, підписавши контракт із К2. У підсумку із шести українських зірок аматорського боксу шанс на титульні бої отримали чотири. Хитров та Шелестюк своєї можливості не дочекалися.

Дивіться також: Усик — Ф’юрі. Ефектне промо бою (відео)

Так, Євген намагався по-різному прорватися на титульний поєдинок – часто проводив рейтингові бої, бився за другорядні титули, брав участь у шоу Претендент. Але провівши 22 бої (20 перемог та дві поразки), повернувся до України, зосередившись на розвитку боксу у рідному Кривому Розі. Останній бій Євген провів у США у листопаді 2019-го.

Берінчик найдовше із «золотої» збірної України йшов до титульного бою. Два чемпіони світу серед аматорів свого шансу не дочекалися

Тарас Шелестюк, Getty Images

Порівняно з Хитровим, Тарас Шелестюк бився відносно нещодавно – у березні 2022-го, завершивши внічий бій із колумбійцем Габріелем Маестре, у якого на момент поєдинку з українцем було лише чотири бої на профі-рингу. Шелестюк не оголошував про завершення кар’єри, проте з огляду на вік Тараса (38 років) здається, що шансів на титульний бій у нього не залишилося. Поки що рекорд українця у профі – 19 перемог (11 дострокових), 1 нічия.

Феномен Ломаченка, терпіння Берінчика

Натомість троє українців не лише вже неодноразово билися за чемпіонські пояси, а й володіли ними. Першим цей шанс отримав Ломаченко, який, власне, і вибрав компанію Арума через можливість якнайшвидше побитися за титул. Її він отримав у своєму другому поєдинку на професійному рингу. З моменту його дебюту у профі минуло лише 140 днів. Так, поєдинок проти Салідо закінчився поразкою Василя, але факт виходу на чемпіонський бокс за такий короткий термін – безпрецедентний.

Читайте також: Неймовірна цифра. В офіційних поєдинках Усик не програвав майже 14,5 років – з 2009-го

Наприклад, Олександру Усику, який дебютував у профі в тому ж 2013 році, знадобилося дев’ять боїв, два роки і вісім місяців (1043 дні) до виходу на чемпіонський поєдинок. Його, до речі, Олександр виграв, завоювавши пояс WBO в бою з Кшиштофом Гловацьки.

Ще більше – 15 боїв, чотири роки та майже дев’ять місяців (1 725 днів) – знадобилися для виходу на чемпіонський поєдинок Олександру Гвоздику. Українець дебютував у профі пізніше Усика та Ломаченка – у березні 2014-го, а на бій за титул WBС проти Адоніса Стівенсона вийшов 1 грудня 2018-го.

Денис Берінчик дебютував у профі пізніше за всіх своїх партнерів по команді – в агусті 2015-го. На даний момент в активі українця 18 перемог у 18 проведених боях. З моменту дебюту Берінчика у профі станом на 1 лютому 2024 року минуло 8 років та п’ять місяців (3 078 днів). Подивимося, з яким терміном він підійде до першого чемпіонського бою.

Джерело

Новини Рівне