Американські екологи попереджають про масове знебарвлення рифів унаслідок зміни клімату

Американські екологи попереджають про масове знебарвлення рифів унаслідок зміни клімату

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) заявило, що світ стоїть на порозі четвертого масового знебарвлення коралів, яке може призвести до загибелі значних ділянок тропічних рифів, включаючи частини Великого Бар'єрного рифу в Австралії

Про це повідомляє Reuters.

Унаслідок кількох місяців рекордної спеки в океані, спричиненої зміною клімату і кліматичним явищем Ель-Ніньо, морські біологи перебувають у стані підвищеної тривоги.

«Схоже на те, що вся Південна півкуля, ймовірно, знебарвиться цього року», — заявив еколог Дерек Манзелло, координатор програми NOAA «Спостереження за кораловими рифами». — Ми буквально стоїмо на порозі найгіршої події знебарвлення в історії планети».

Дослідники пояснили, що знебарвлення коралів, викликане тепловим стресом, відбувається тоді, коли корали втрачають барвисті водорості, що живуть у їхніх тканинах. Без цих корисних водоростей корали стають блідими та вразливими до голоду та хвороб.

На додаток, знебарвлення коралів може мати руйнівні наслідки для екосистеми океану, а також для рибальства і туризму.

Учені нагадали, що останнє глобальне масове знебарвлення коралів тривало з 2014 по 2017 рік, і за цей час Великий Бар’єрний риф втратив майже третину своїх коралів. Цього року, судячи зі спостережень, ситуація буде ще гіршою.

За оцінками вчених, якщо ситуація не покращиться, 90% світових коралів можуть бути втрачені.

  • Цього року зима стала третьою в рейтингу найтепліших у Києві з 1881 року, оскільки середня температура повітря була 0,3 °C, що вище кліматичної норми на 2,8°C.

Новини Рівне